Naturalnie.

29.08.2018

Wybory pokierowane modą czy świadome decyzje? Dlaczego wybieramy eko produkty i skąd wiemy, że są - eko? Podpowiadamy na co najlepiej zwrócić uwagę.


Na rynku aż kipi od eko-produktów. Rok 2018 szybko wyznaczył trend, który się rozrasta.

Tym samym kosmetyków przybywa, a wybór jest coraz większy - tylko czy nasza świadomość także poszła w górę? Warto wiedzieć więcej, aby zrozumieć, dlaczego produkty naturalne to najlepszy wybór.

 

Po pierwsze - skład.

Tzw. zielona moda - zagościła na dobre. Nie bez powodu naturalne oznacza - piękne, a eko oznacza - przyjazne dla środowiska. Szukajmy w produktach składników roślinnych, naturalnych, które nie są szkodliwe dla nas i dla otoczenia.

 

Po drugie - certyfikaty.

Zwróćmy uwagę czy produkty, które wybieramy je posiadają. Dzięki nim, klient otrzymuje przejrzystą informację o naturalnym lub ekologicznym składzie produktów i szybko rozpozna

czy produkt jest "eko" czy EKO. Jak to działa? Kiedy firma decyduje się na certyfikację produktu, w rzeczywistości świadomie decyduje się poddać określonym przepisom i ocenie zgodności przez organ zewnętrzny - a tym samym daje nam pewność jakości i buduje zaufanie do produktu.

 

Po trzecie - opakowanie.

Chcąc zmniejszyć emisję gazów do atmosfery, należy wykorzystać odnawialny surowiec - trzcinę cukrową. My tak robimy! Ważne jest także oznaczenie Green Pe, które możemy znaleźć np na produktach marki Kemon z linii Actyva - symbolizuje ono materiał, który nie pochodzi z ropy, a z kontrolowanych obszarów w Brazylii, z dala od lasu amazońskiego. Produkty te są dodatkowo certyfikowane - na opakowaniu należy szukać oznaczeń ICEA Vegan, Love Nature oraz I'm Green.

 

 

 

 

 

powrót do aktualności