Actyva Certifications


Dzięki przyznanym certyfikatom produkty z linii Actyva mogą zaspokoić potrzeby rosnącej liczby klientów świadomych ochrony środowiska oraz jakości produktów kosmetycznych.

Love Nature


To certyfikat, którym posługuje się marka Kemon, ustanowiony z myślą o ochronie środowiska i zdrowia konsumenta. Produkty oznakowane symbolem LOVE NATURE nie zawierają składników, które mimo że są dozwolone do użycia w kosmetykach, mogą szkodzić środowisku oraz zdrowiu*. Uznana na całym świecie organizacja ICEA (Instytut ds. Certyfikacji Etyki Środowiskowej) regularnie przeprowadza audyty, aby zapewnić zgodność składu kosmetyków z wyznaczonymi wymogami.

ICEA Vegan

 

To certyfikat świadczący o tym, że podczas całego cyklu produkcyjnego oraz w składzie kosmetyków Actyva nie zostały użyte żadne substancje lub środki pomocnicze pochodzenia zwierzęcego i/lub GMO.

Green PE

 

Nowe opakowania, butelki i tuby są wykonane z nadającego się do recyklingu materiału Green PE. Ten innowacyjny materiał jest produkowany z trzciny cukrowej rosnącej w Brazylii, na obszarach kontrolowanych, które znajdują się daleko od amazońskiego lasu deszczowego. Surowiec ten jest odnawialny, a pozyskiwany polimer ma pozytywny wpływ na środowisko, pomagając zredukować emisję gazów cieplarnianych.
Opakowanie produktu spełniającego wszystkie wymogi ma następujące oznaczenia dotyczące certyfikacji: ICEA Vegan, Love Nature oraz I'm Green, które poświadczają procent zastosowanych biopolimerów.

Rozwój w zgodzie ze środowiskiem

 

Marka Kemon od samego początku istnienia (1959 rok) jest oddana ochronie zasobów naturalnych. Dziedzictwo bioróżnorodności, sztuka oraz piękno inspirują nas nie tylko do tworzenia produktów, lecz również do fundowania projektów ekologicznych i maksymalnego zmniejszenia niekorzystnego wpływu procesów produkcyjnych na środowisko.

kemon green