Wraz ze wzrostem zainteresowania ekologią, rynki zostały przepełnione wieloma “naturalnymi” lub “bio” produktami.  Aby zapewnić wiarygodność produktów przyjaznych dla środowiska oraz ochronę zdrowia konsumenta, firma Kemon zdecydowała się na certyfikację linii ACTYVABIO, stosując się do specyfikacji Cosmos Organic której oznaczenie znajduje się na wszystkich opakowaniach.

 

 

Linia ACTYVABIO zawiera do 86% certyfikowanych składników organicznych i do 97% składników naturalnych. Wszystkie formuły są wolne od SLES, SLS, silikonów, siarczanów, PEG-PPG, składników pochodzenia petrochemicznego i pochodnych GMO.

Kemon Open Lab

 

W pobliżu naszej fabryki, na wzgórzach Umbrii, ponad 10 lat temu otworzyliśmy Kemon Open Lab, przekształcając około 20 hektarów ziemi w ekologiczną uprawę i rozpoczynając długie eksperymenty na roślinach leczniczych. Wybraliśmy cztery rośliny ze względu na ich właściwości zmiękczające i kojące - uprawiane ekologicznie, rodzime, odporne na gorące warunki atmosferyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Verbasco

Dziewanna wielokwiatowa

To roślina zielna o długiej i prostej łodydze, rosnąca w suchych i nieuprawianych miejscach. Suszony kwiat ma słodkawy smak, zapach miodu, zawiera olejek eteryczny, barwniki glikozydowe oraz substancje tłuszczowe i cukry. Aktywnymi składnikami dziewanny są przede wszystkim śluz, saponiny – czyli pochodne cukrów oraz flawonoidy – czyli organiczne związki chemiczne. Właściwości lecznicze tej rośliny pochodzą głównie z jej liści i kwiatów, które należy suszyć w okresie pełnego rozkwitu. Dzięki właściwościom łagodzącym dziewanna jest doskonałym składnikiem produktów kosmetycznych do ciała i skóry głowy.

Elicriso

Kocanka włoska

Przez stulecia uważana za roślinę o wielu dobroczynnych właściwościach. Nazwa helichrysum pochodzi od greckich helios (słońce) i chrysos (złoto) i nawiązuje do złotożółtego koloru kwiatów. Kocanka jest również znana pod nazwą „semprevivo”, ponieważ łuszczące się i twarde przylistki otaczające kwiaty zapewniają jej długą żywotność. W kosmetyce wykorzystuje się jej kwiatostan, mający działanie oczyszczające, ściągające i odświeżające. Dodatkowo posiada właściwości kojące oraz łagodzące delikatną, zaczerwienioną skórę.

Lino

Len zwyczajny

Uprawiany już w czasach prehistorycznych ze względu na włókno i jadalne nasiona. Ta roślina o błękitnych kwiatach kwitnie od maja do sierpnia. W kosmetyce wykorzystuje się jego nasiona i odciągnięty z nich olejek. Dzięki wysokiej zawartości śluzu i wielu nienasyconych kwasów tłuszczowych, posiada niezwykle cenne właściwości łagodzące i ochronne. Nasiona lnu zawierają substancje wzmacniające włosy, zapewniają ochronę i miękkość na ich całej długości oraz intensywny blask.

Camomilla dei tintori

Rumian żółty

Z greckiego anthemis (mały kwiat) jest to jeden z gatunków rumianku, gotowy do zbiorów między czerwcem a sierpniem. W kosmetykach wykorzystuje się proszek uzyskany z jego kwiatów. Zmieszany z ciepłą wodą, pozwala uzyskać pastę do nakładania na jasne włosy w celu ożywienia refleksów. Posiada silne działanie przeciwutleniające.